Prohledej blog / Search this blog

Sledovat emailem / Follow by Email

2/03/2009

Phar Lap film - Tom Burlinson (herec): filmový představitel Tommyho WoodcockaJméno: Tom Burlinson
Narozen: 14.2.1956
Místo: Toronto, Ontario, Kanada
Zaměstnání: herec, zpěvák
Občanství: australské
Žena: Mandy Carnie (oženil se v roce 1996)
Děti: 2


Vzdělání:

Střední: Pittwater High School
Univerzita: National Institute of Dramatic Art, Sydney

Spolupracoval s:
Kirk Douglasem
Olympií Dukakisovou
Rodem Steigerem
Raymondem Burrem
Brianem Dennehylim
Brunem Kirbym
Jennifer Jason Leighovou
Nicole Kidmanovou

Tom Burlinson se svou ženou Mandy Carnie

Tom Burlinson, australský herec a zpěvák, spatřil světlo světa v Torontu. V roce 1979 na sebe poprvé upoutal pozornost, když ztvárnil postavu Mickeyho Pratta v australském tv seriálu Neklidná léta (The Restless Years). Poté se "blýskl" jako Jim Craig v australském filmu o krotileli divokých koní s výstižným názvem Muž od Sněžné řeky. Pro velký úspěch filmu bylo v roce 1988 dotočeno pokračování s názvem Muž od Sněžné řeky II. (pozn. autorky - tento film byl v USA uveden pod názvem Návrat ke Sněžné řece, v Británii byl uveden na trh pod názvem "Nespoutaní.")

Tom Burlinson jako Jim Craig - "Muž od sněžné řeky"

Mezi jeho největší herecké úspěchy však bezpochyby patří role legendárního trenéra Aarona Treve (Tommy) Woodcocka v biografickém snímku Phar Lap: Srdce národa (1983). Film vypráví skutečný příběh australského šampióna závodní dráhy 30.let 20. století.

Phar Lap (Towering Inferno) a Tommy Woodcock (Tom Burlinson) v nezapomenutelném snímku Phar Lap

Phar Lap, kůň, který se proslavil nejen v Austrálii , ale také v USA, za podivných okolností uhynul v Menlo Parku v Kalifornii v roce 1932. Burlinson dokázal velmi přesvědčivě vystihnout charakter pravého Tommyho Woodcocka, který mu byl při natáčení velkou oporou. Výhodou pro něj byla i jeho láska ke koním a nepochybný jezdecký talent. V sedle je téměř jako doma, což přesvědčivě předvedl ve všech svých rolích, kde povětšinou hrál muže spojené s těmito nádhernými zvířaty.

Tom Burlinson jako Tommy Woodcock a
Towering Inferno jako "Phar Lap"
ve filmu Phar Lap

V současnosti působí Tom Burlinson jako moderátor reality show s názvem: Austrálie má talent/Australia's Got Talent/, která se vysílá na kanálu "Channel 7." Pořad spolu s ním uvádí i Dannii Minogueová a Red Symons.

Jako Frank Sinatra ve filmu Nepíchejte do Frankieho


Přistižena in flagranti...
Filmografie:
2003 - Nepíchejte do Frankieho (The Night We Called It a Day) role: Frank Sinatra1991 - Zúčtování ve Williams Creeku (Showdown at Williams Creek), role: John Brown1988 - Kus koláče (Piece of Cake)1988 - Návrat ke Sněžné řece (The Man From Snowy River II.) role: Jim Craig1985 - Maso a krev (Flesh & Blood)1983 - Phar Lap, role: Tommy Woodcock1982 - Muž od Sněžné řeky (Man from Snowy River, The) role: Jim CraigZdroj informací: www.wikipedia.au, www.tomburlinson.com.au
Zdroj obrázků: internet, archiv autroky

2 komentáře:

  1. ZÍTRA JE FILM NA ČT 1...DÁ SE SEHNET DVD?PIŠ SEM....

    OdpovědětVymazat
  2. Určitěse dá sehnat na DVD. Mám několik známých, kteří jej na DVD mají. Já jej mám v originální verzi z Austrálie (bez českého dabingu).

    OdpovědětVymazat

Web Trafficfile recovery

book your room today